CONSULT BEFORE FIGHT

+420 222 517 466

Stavební právo

Máte pozemek, ale na úřadě Vám řekli, že na něm nelze postavit dům? Chcete stavět bytový dům a nevíte, co je k tomu potřeba? Nevíte si rady s přípravou podkladů pro vydání stavebního povolení? Má Vám za domem vést dálnice a Vy chcete udělat vše proto, aby tomu tak nebylo? Hrozí Vám, že v důsledku připravované změny územního plánu může dojít ke snížení hodnoty Vašich pozemků?

V otázkách týkajících se stavebního práva řešíme zejména následující:

  • územní řízení (to je stručně řečeno řízení, ve kterém stavební úřad hodnotí, zda záměr stavebníka odpovídá územnímu plánu a požadavkům na ochranu životního prostředí, výsledkem je územní rozhodnutí) – pomáháme klientům se získáním rozhodnutí o umístění stavby, o změně využití území nebo o dělení nebo zcelování pozemků apod.
  • stavební řízení (v rámci stavebního řízení stavební úřad posuzuje konkrétní způsob provedení stavby a podmínky jejího užívání, výsledkem je stavební povolení) – vyhodnocujeme, zda je nutné pro daný stavební záměr zahájit stavební řízení, připravujeme podklady pro stavební řízení, námitky nespokojených účastníků stavebního řízení
  • územní plánování – radíme klientům jak postupovat, když chtějí požádat o změnu územního plánu, když potřebují rozhodnutí o umístění stavby nebo v řízeních o povolení stavby

Děkujeme za návštěvu našich stránek.

Pokud nechcete přijít o žádné dění v naší kanceláři, dovolujeme si Vám nabídnout přihlášení k odběru aktualit. Stačí vyplnit Váš e-mail.

Advokátní kancelář Vych a partners