+420 222 517 466

Na letišti v srdci Krkonoš začala letní sezóna. Zahájil ji pilot obřího airbusu

Na letišti v srdci Krkonoš začala letní sezóna. Zahájil ji pilot obřího airbusu

letecké právo

První prázdninová sobota se nesla ve znamení začátku letní sezóny na vrchlabském letišti. Program zahájila beseda s kapitánem Davidem Heclem, který jako jediný Čech pilotoval největší dopravní letadlo na světě – Airbus A380.

Program zahájila beseda s kapitánem Davidem Heclem, který jako jediný Čech pilotoval největší dopravní letadlo na světě – Airbus A380. | Foto: Jiří Novák

Posluchači se dozvěděli mnoho zajímavého o letadlech, leteckých společnostech i informace ze života dopravních pilotů. O leteckém právu a provozu na horském letišti poté přednášel Jan Vych.

Letiště ve Vrchlabí se nachází v samotném srdci Krkonoš. V létě se řadí mezi ta nejvytíženější sportovní letiště v ČR. Důvodem vytížení je letní turistická sezóna, která do hor láká tisíce návštěvníků. Ti využívají vyhlídkové lety, ale i jiné aktivity, jakými jsou například paragliding nebo na letišti provozují vlastní letadla.

Zdroj: KrkonošskýDeník.cz

Dočetli jste až sem?

Přihlašte se k odběru novinek

Uveďte zde svůj e-mail, ať Vám neuteče žádná aktualita z naší kanceláře.
Další články

Děkujeme za návštěvu našich stránek.

Pokud nechcete přijít o žádné dění v naší kanceláři, dovolujeme si Vám nabídnout přihlášení k odběru aktualit. Stačí vyplnit Váš e-mail.

Advokátní kancelář Vych a partners